Atatürk Eğitim FakültesiProf.Dr. Ayla Oktay Okul Öncesi Eğitim Uygulama Birimi

Prof.Dr. Ayla Oktay Okul Öncesi Eğitim Uygulama Birimi

Başvuru ve Kayıt İşlemleri

Birimimiz Ön Başvuru yoluyla öğrenci kayıt etmektedir.

Başvurusu yapılan öğrenciler, başvuru tarihine göre listelenir ve belirlenen kontenjan oranına göre listeden öğrenciler sıra ile kayıt işlemine davet edilir.

Birimimize, Marmara Üniversitesi Personeli olan, halen öğrenciliği devam eden, Marmara Üniversitesinde görev yapan 1. dereceden akrabası bulunan ailelerin yanında üniversite dışından da kontenjan oranında kayıt alınmaktadır.

Ön başvurular çocuğun doğduğu yılı takip eden yıldaki Ocak ayında alınmaya başlanmaktadır (örn: 2018 yılında doğan tüm çocukların ön kayıt formları Ocak 2019 itibari ile kabul edilmeye başlanmıştır).

 

Ön Başvuru Formlarımıza aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz:

- Marmara Üniversitesi personeli için

- Marmara Üniversitesi'nde öğrenimine devam edenler için

- Marmara Üniversitesi personeli 1. derece akarabaları için

- Marmara Üniversitesi dışından olanlar için

 

2018-2019 Eğitim döneminde Birimimizde 36-47 aylık çocuklar için 2 grup, 48-59 aylık çocuklar için 1 grup, 60-72 aylık çocuklar için 1 grup açılmıştır.

Toplam öğrenci sayımızın %80'i üniversitemiz personeli ve öğrencilerinin çocuklarından, %20'si üniversite dışından ailelerin çocuklarından oluşmaktadır.

Birimimize kayıt işlemleri ön kayıt formu ile yapılacak başvuruların sıralanmasıyla olmaktadır.

 

 

Bu sayfa Prof.Dr. Ayla Oktay Okul Öncesi Eğitim Uygulama Birimi tarafından en son 10.01.2019 12:11:23 tarihinde güncellenmiştir.